Podpořte projekt Živá duše v nouzi finančním darem skrze portál darujme.cz - Podpořte nás zde.

Sbírky

Rehabilitace pro Tadeáška

Background image
Hlavní stránkaAktualityRehabilitace pro Tadeáška

Čtyřletý Tadeášek se narodil do rodiny paní Michaely a pana Josefa, kteří v té době již vychovávali dva syny Martínka a Šimonka. Starší Martínek v současné době chodí do šesté třídy a mladší Šimonek do školky. Tadeášek bohužel přišel na svět předčasně ve 29. týdnu těhotenství, vážil pouhých 1770 gramů a byl proto těžce nezralý. Tento předčasný vstup do života s sebou přinesl značné zdravotní komplikace, které u něj přetrvávají dodnes.

Potýká se s dětskou mozkovou obrnou a s ní spojenou poruchou hybnosti. Kvůli hydrocefalu (nadměrné hromadění mozkomíšního moku v komorách mozkových) mu byl zaveden VP shunt (hadička, která odvádí přebytečnou tekutinu do dutiny břišní). Tento shunt museli Tadeáškovi lékaři zavádět celkem čtyřikrát. Třikrát ještě v porodnici pro jeho opakovanou nefunkčnost a po čtvrté, když se mu ucpal a způsobil mu zánět mozkových blan. Objevil se u něj také strabismus, tedy šilhání. I přes svůj hendikep je ale Tadeášek usměvavý chlapeček, který má rád pozornost svých sourozenců i rodičů.

 „Nyní se mu daří dobře, je to naše usměvavé sluníčko,“ popisuje paní Michaela. „Neustále nás překvapuje svou šikovností a pokroky, kterých dosáhl. “ Za každým Tadeáškovým zlepšením stojí velké úsilí a náročná celodenní péče. Rodiče s chlapečkem pravidelně rehabilitují a velice se mu věnují.

„Jako rodina to máme tak, že se cítíme jako na houpačce - jsou dny, kdy se máme skvěle, a pak naopak přijdou chvíle, kdy už toho je na člověka strašně moc. Snažíme se vše zvládat s úsměvem a optimisticky, i když zrovna dochází síly. Velikým pomocníkem je nám náš syn Šimonek - rodinný šašek, který vždy a všem dokáže zvednout náladu. Martínek má období, kdy jsou pro něj důležití kamarádi, kterých má spousty. Mnoho věcí už navíc zvládne sám. Tadeáškovi věnujeme podstatnou část naší energie, ale i tak se snažíme být spravedliví a věnovat se všem našim synům v hojné míře,“ popisují rodiče.

Tadeášek potřebuje intenzivní rehabilitace, terapie, lázeňské pobyty či různé zdravotnické pomůcky, a proto se na nás rodina obrátila s žádostí o sbírku.

Tadeáška můžete podpořit libovolnou částkou přes QR kód, nebo převodem na transparentní účet číslo 2702416886/2010 do poznámky pro příjemce uveďte „TADEÁŠEK“

Cílová částka 26 000Kč

Rehabilitace pro Tadeáška.png

Rehabilitace pro Tadeáška.png

Rehabilitace pro Tadeáška